Doma jako na čerstvém vzduchu? Využijte omítky Baumit Klima!

Využijte při stavbě vnitřní omítkový systém Baumit Klima, který vám samozřejmě naše pracovníci při stavbě aplikují. Jedinečnost tohoto systému spočívá v regulaci relativní vlhkosti v interiéru. Systém má i protiplíšňové účinky a je vhodný do zavlhlých prostor. Materiál omítky je přírodní a ekologický. A to vše příznivě přizpívá k tvorbě zdravého mikroklimatu. A tím, že v interiéru trávíme až 90 % našeho času, je kvalita především vnitřního prostředí klíčová pro naše zdraví.

A jaké jsou tedy výhody Baumit Klima omítek?

Regulace relativní vlhkosti

Omítky vytvářejí zdraví příznivé vnitřní prostředí. Jejich mikroporézní struktura je schopna nejen rychlé regulace relativní vlhkosti v případě náhlých vlhkostních výkyvů, ale také vytváří „zásobník“ vzdušné vlhkosti, což znamená, že při vysokých hodnotách vlhkost přijímá a v pravý čas ji pozvolna uvolňuje do interiéru.

Použití i do zavlhlých prostor

Omítky neztrácejí ve vlhkém prostředí své vlastnosti a navíc podporují odvod vlhkosti ze stavební konstrukce. Díky nízké hodnotě faktoru difúzního odporu aktivně napomáhají vysoušení konstrukce od případné zbytkové výrobní vlhkosti zdiva nebo od vlhkosti, která může vzniknout při poruše izolací či v průběhu stavby.

Protiplísňové účinky

Omítky také vytvářejí nehostinné prostředí pro tvorbu plísní, hub a dalších zdraví škodlivých mikroorganismů, jejichž zvýšený výskyt hrozí v místnostech, kde je vlhkost vzduchu vyšší než 60 %, a v místnostech, kde dochází k jejím velkým výkyvům, např. vlivem vaření či sprchování. Díky své vápenné bázi a tedy vyššímu pH (cca 11) mají Baumit Klima omítky protiplísňové účinky a pomáhají tak Vaší ochraně před bakteriemi a viry.

Přírodní a ekologický materiál

Všechny omítky jsou navíc ekologické výrobky, které byly testovány a certifikovány uznávanou mezinárodní ekologickou organizací Natureplus. Takto označené výrobky splňují přísná kritéria z pohledu ochrany klimatu, udržitelnosti a zdravého bydlení. Jejich další předností je přírodní vápenná báze, jejíž výroba je energeticky šetrnější než např. výroba cementu.

Ověřeno ve výzkumném centru

Všechny výše zmíněné vlastnosti byly prakticky ověřeny na různých typech konstrukcí ve výzkumném centru VIVA Park ve spolupráci s vídeňskou lékařskou fakultou a s dalšími rakouskými vědeckými institucemi jakým je například Rakouský institut biologie a ekologie. Tento výzkumný projekt trvá déle než 3 roky a v jeho rámci bylo vyhodnoceno více jak 5 mil. měření.

Snadný způsob zpracování

Baumit Klima omítky se zpracovávají stejným způsobem jako omítky vápenocementové či sádrové. Postup jejich zpracování i potřebné vybavení jsou tedy shodné a bezproblémové. Pokud si Vy či firma, která Vám stavbu realizuje, nebudete jisti, stačí nás kontaktovat pomocí níže dle uvedeného formuláře a my Vám zajistíme odbornou konzultaci s naším aplikačním technikem přímo na Vaší stavbě.

Zdravé vnitřní mikroklima

Pojem mikroklima vyjadřuje součinnost různých faktorů v interiéru, které mohou ovlivňovat kvalitu bydlení, pohodu a také lidské zdraví. Snižují také prašnost v interiéru, riziko nákazy chřipkovým virem či podráždění sliznic – jinými slovy vytvářejí takové mikroklima, které zvyšuje kvalitu Vašeho bydlení, pohodu a celkově prospívá Vašemu zdraví.

Systém omítek Baumit Klima získal ocenění zlatá Známka kvality pro výrobek – technologii pro stavitelství a architekturu 2019.

Chcete-li se dozvědět více o systému zdravého bydlení Baumit, klikněte ZDE a stáhněte si informační leták.

Zdroj: Baumit